We are a leading Wholesaler of 5mm stainless steel chain, stainless steel link chain, ss link chain 202, s s link chain and stainless steel chain from Mumbai, India.
₹ 40 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Material Grade | 304 |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Steel |
| Shape | Round |
| Surface Treatment | Polished |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material Grade | A |
| Size | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | Modern |
| Surface | Polished |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Thickness | 12 mm |
| Size | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Silver |
| Design | Modern |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material Grade | 304 |
| Size | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface | Polished |
| Design | Modern |
Minimum order quantity: 5 Kg
Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS316 |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Material Grade | A |
| Size | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface | Polished |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | A |
| Thickness | 5 mm |
| Size | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | Modern |
| Material. | SS |
Minimum order quantity: 5 Kg
Tulachha Ram (CEO)
Vikas Steel
Ground Floor, Shop No.1, Gods Gift Tower, Lokshahir Patthe Bapurao Marg, Carpenter 1st Street,C P Ta
Girgaon, Mumbai - 400004, Maharashtra, India