Pioneers in the industry, we offer 304 stainless steel wire rope and rope wire 304 from India.
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Length | 100 m |
| Core Type | Steel Core |
| Tensile Strength | 500 N/mm2 |
| Diameter | 4 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Meter
our company is lead supplier in glass bracket , ss railing & products
Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Length | 100 m |
| Core Type | Wire Strand Core |
| Diameter | 4 mm |
| Packaging Type | Bundle |
| Country of Origin | Made in India |
our company is lead supplier in glass bracket , ss railing & products
Tulachha Ram (CEO)
Vikas Steel
Ground Floor, Shop No.1, Gods Gift Tower, Lokshahir Patthe Bapurao Marg, Carpenter 1st Street,C P Ta
Girgaon, Mumbai - 400004, Maharashtra, India